Facebook Twitter Instagram YouTube
Naisten päivän otteluohjelma

Naisten päivän otteluohjelma

SEURAAVA KOTIOTTELU

NAISET

F-liiga

keskiviikko 02.03. 18:30
Lappeenrannan Urheilutalo

VS.

Tietoja ei juuri nyt ole saatavilla.

20210909 Fp Ja Uk

SaiPa Salibandy

NroNimi Kummiyritys
#30RÖYSKÖ TanjaMVVirkkilän Kone Oy
#43RÄSÄNEN EssiMV
#98MAARANEN MiiaMVESE-Tekniikka Oy
#2KÜTISAAR Kati
HAutomaailm / Medical
#5POSKIPARTA Moona
H
#6TURUNEN Miisa
HAuto-Suni
#9ASIKAINEN Saimi
PEBalance Group Oy
#11SEPPÄLÄINEN Charlotta
HK-Supermarket Pirana
#12LUOSTARINEN SaanaPEVankkapuu Oy
#14LOKKA Eevi
HUrheilu-Koskimies
#16KARILAHTI Saana
HKaakkois-Suomen Pelti Oy
#17HÄRKÖNEN HerttaPLaitex Oy
#18TUUTTI Siiri
PLOAS
#21MUSSALO Petra
PMe Thai Food
#22KELARANTA Jonna
HSavitaipaleen kunta
#24SAALASTI JenniPTyötytöt Oy / Länsi-Saimaan Sanomat
#26VIRTALA Sara
H
#27TURUNEN Maiju
PE
#28LOKKA VeeraHEtelä-Savon Teleasennus Oy
#78HEIKKILÄ Noora
HOP Etelä-Karjala
#90 HAKKARAINEN Juuli
HPiippo Oyj / Fysio-Eskola / VMH Productions
#93PARTINEN Aino
HFatPipe
SOIKKELI TONI
Päävalmentaja
KETTUNEN SimoValmentaja
KOKKO LauraValmentaja
TUUTTI MikaValmentaja
HÄRKÖNEN IiroFys. Valmentaja
MÄKELÄ Ville
Huoltaja
LAAPIO LiisaHuoltaja
PIIPARINEN Otto
Manageri
HYTTI TanjaJoukkueenjohtaja
NIKKINEN TarjaJoukkueenjohtaja

Tuomarit

Nimi
SNELLMAN Henrik
VÄNSKÄ Mona

Toimitsijat

Nimi 
Arto Kaarna
Anna KaarnaMusiikki
Lauri MarttinenRuutu selostaja
Henrik von Bonsdorff
Jani TaalikkaRuutu kuvaaja

 

Vieras

NroNimi 
#2LAAKSO NooraMV
#77AALTONEN SaraMV
#3KOLI SanniH
#5MOROTTAJA JenniP
#8TARVAINEN KalpanaH
#9TAPANI HennaP
#12BACKMAN MonaP
#13KILJUNEN HannaH
#15HUOTARI EllinooraH
#19RUOSTILA JeminaP
#21SINOR KaieH
#25HEINO NitaP
#26KYLMÄLUOMA ElliH
#29SINKKO SofiaP
#30LAHTI AinoH
#31VILENIUS VeeraH
#32MANNINEN MilaH
#41LEHTO SaimiH
#50AVIKAINEN Kiia-MariaH
#86ORAS EmmaH
KURKI JuhaVastuuvalmentaja
HAPUOJA EmmiinaValmentaja
TYYSKÄINEN KatjaValmentaja
TAHKIO Anna-LeenaHuoltaja
SILLANPÄÄ MariJojo

Sarjataulukko – Runkosarja

Voit vierittää taulukkoa vaakasuunnassa vetämällä.

#SijoitusJoukkueJoukkueOOttelutVVoitotJAVJatkoaikavoitotTTasapelitJAHJatkoaikahäviötHHäviötTMTehdyt maalitPMPäästetyt maalitMEMaalieroPPisteet
1SaiPa21172002124507455
2Helsinki United2113004493672643
3O2-Jyväskylä21930459393037
4Welhot21111009100712935
5ÅIF21750188178332
6Pirkat217003116897-2924
7Blue Fox2131021573120-4713
8Steelers2123011545101-5613

Sarjataulukko – Pudotuspelikarsinnat

Voit vierittää taulukkoa vaakasuunnassa vetämällä.

#SijoitusJoukkueJoukkueOOttelutVVoitotJAVJatkoaikavoitotTTasapelitJAHJatkoaikahäviötHHäviötTMTehdyt maalitPMPäästetyt maalitMEMaalieroPPisteet
1Koovee430001181179
2SSRA430001161069
3Helsinki United4100031016-63
4SaiPa4100031118-73

Kotiottelut

Voit vierittää taulukkoa vaakasuunnassa vetämällä.

PäiväPäiväAikaAikaJoukkueetJoukkueetTulosTulos
la25.09.202118:00SaiPa - Blue Fox10 - 3
su26.09.202115:00SaiPa - Steelers11 - 1
la02.10.202115:00SaiPa - O2-Jyväskylä11 - 4
la23.10.202117:00SaiPa - Welhot2 - 1
su31.10.202115:00SaiPa - Helsinki United3 - 2
la06.11.202114:00SaiPa - Pirkat6 - 0
su07.11.202114:00SaiPa - ÅIF9 - 3
la18.12.202114:00SaiPa - Welhot6 - 3
la22.01.202215:00SaiPa - Blue Fox7 - 1
su23.01.202215:00SaiPa - Steelers8 - 2
la12.02.202218:30SaiPa - O2-Jyväskylä4 - 5

Voit vierittää taulukkoa vaakasuunnassa vetämällä.

PäiväPäiväAikaAikaJoukkueetJoukkueetTulosTulos
la26.02.202215:00SaiPa - Koovee4 - 3
ke02.03.202218:30SaiPa - Koovee3 - 6

Katso F-Liigan kaikki pelit tästä

SaiPa SB pistepörssi

Voit vierittää taulukkoa vaakasuunnassa vetämällä.

NimiNimiPPelitMMaalitSSyötötYHTYhteensä
Miisa Turunen2137946
Juuli Hakkarainen21112435
Elina Suutari1814822
Kati Kutisaar1713619
Veera Lokka2112719
Jenni Saalasti2111617
Aino Partinen2131114
Petra Mussalo2121214
Charlotta Seppäläinen178311
Saana Karilahti194610
Hertta Härkönen20527
Jonna Kelaranta20426
Eevi Lokka21426
Noora Heikkilä21224
Liisa Laapio5202
Saana Luostarinen9101
Saimi Asikainen2000
Tanja Röyskö20000
Essi Räsänen2000
Siiri Tuutti11000
Sara Virtala12000
Miia Maaranen20000
Maiju Turunen13000

Maalivahdit

Voit vierittää taulukkoa vaakasuunnassa vetämällä.

NimiNimiPPelitVVoitotT%TorjuntaprosenttiPMKPäästettyjen maalien keskiarvoNPNollapelit
Miia Maaranen14130,881,981
Tanja Röyskö760,823,140
Essi Räsänen00000

F-Liigan pistepörssit:

Pelaajat, Maalivahdit

Hyväyritys

Yhteistyökumppanit

UK KoskimiesFat PipeAutokoulu Drive Center OyGigantti
AsicsNetvisor