
Tytöt hakevat uusia joukkuekavereita
31.07.2022 18:58SaiPa Salibandyn tyttöjuniorijoukkueet hakevat uusia pelureita! Eivätkö pihapelit riitä, onko...
LUE LISÄÄAlle 12-vuotiaat tytöt muodostavat yhteisjoukkueen T14 tyttöjen kanssa
Harjoituksiin pääsee mukaan kokeilemaan lajia pitkin kautta. Ilmoitathan tulostasi valmentajalle tai joukkueenjohtajalle niin annamme lisätietoja.
Tarkemmat harjoitusten ajankohdat näet kohdasta Tulevat tapahtumat.
Vakiovuorot 16.8.2022 alkaen tiistaisin Lauritsalan koulun liikuntasalissa klo 17:00-18:30 ja keskiviikkoisin Joutsenohallissa klo 17:00-18:30.
Jos laji tuntuu sopivalta ja haluat liittyä tyttöjen joukkueeseen niin voit jättää yhteystietosi ilmoittautumislomakkeelle tai ottaa yhteyttä joukkueeseen.
T14/T12 yhteisjoukkue osallistuu kaudella 22-23 yhdistettyyn Kaakkois-Suomen ja Savo-Karjalan T14 aluesarjaan.
Sarjataulukko ja otteluaikataulut päivittyvät kauden edetessä. Tällä hetkellä näkyvissä on vielä edellisen kauden ottelut.
Ottelulähetyksiä pääset seuraamaan SolidSportin kautta osoitteesta https://solidsport.com/saipa-sb-tytot-09-10.
Lisätietoja joukkueesta ja liittymisestä saat valmentajilta ja joukkueenjohtajalta.
Tervetuloa tutustumaan lajiin ja joukkueeseemme!
Petri Ilves
Joukkueenjohtaja
050 3357592
petri.ilves@saipasb.fi
SaiPa Salibandyn tyttöjuniorijoukkueet hakevat uusia pelureita! Eivätkö pihapelit riitä, onko...
LUE LISÄÄ#31
#50
Valmentaja
Valmentaja
#22
Joukkueenjohtaja
Puhelin: 0503357592
Lisäksi 1 jäsen on piilottanut tietonsa.
Voit ottaa joukkueeseemme yhteyttä myös sähköpostitse: t09-10[at]saipasb.fi
Ei tapahtumia.